Financiële crisis

Iedereen heeft het er over, dus vooruit, ook wij. Het is natuurlijk speculeren als we nu al kunnen zeggen welke impact de crisis op de financiële markten zal hebben op scheepvaart en watersport. Voor alsnog lijkt de impact beperkt tot individuele drama's. Kleine schepen bouwer Askeladden in Noorwegen dreigt failliet te gaan. Waarbij terecht de vraag gesteld mag worden of dit aan de crisis ligt of gewoon aan te hoge kosten versus tegenvallende verkopen of gewoon te veel concurrentie. De IJslandse rederij Eimskip die haar beste bedrijfsonderdeel verkoopt aan een Noorse reder. Wel degelijk een gevolg van de problemen in IJsland.

Welke consequenties heeft het stallen van overheidsgelden in IJsland voor investeringen in vaarwegen en recreatieve voorzieningen? En hoe lang is straks de lijst van maritieme bedrijven die ook geld naar een IJslandse bank hebben overgemaakt? (Wij gelukkig niet.) De problemen vallen niet te ontkennen, zoveel is zeker. Maar, zoals een Nederlandse sponsor in een bekende oceaan race al stelt "niets is zeker".

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Schrijf uw reactie. Na controle wordt deze op de website geplaatst.

Een reactie schrijven is eenvoudig:
Hou het kort een zakelijk. Geef duidelijk uw eigen mening en ervaringen. Welke informatie kunt u aan andere lezers geven die voor hen belangrijk kan zijn? Gebruik geen slechte of kwetsende woorden, geen onjuistheden en vermeld geen persoonlijke (contact)gegevens.

Stel hier geen vragen. Als u ons iets wilt vragen klik dan hier ...

Alle reacties worden eigendom van Vaarwijzer.